Research and Development Coordinator( Coordonator R&D)

Responsabilități:

Coordonatorul R&D este responsabil de coordonarea si implementarea proceselor de dezvoltare a produselor fabricate in ambele fabrici prin:
• Dezvoltarea de produse noi sau imbunatatirea produselor existente;
• Testarea de ingrediente, ambalaje in vederea introducerii de noi ambalaje si ingrediente care sa asigure cresterea rentabilitatii produselor realizate;
• Analiza de fezabilitate pentru proiecte: timp de realizare, implicatii economice;
• Prioritizarea proiectelor in functie de obiectivele companiei;
• Elaborarea retetelor pentru produsele noi;
• Participarea la testarea produselor, ingredientelor, ambalajelor;
• Etichetarea produselor noi sau modificate conform legislatiei in vigoare;
• Organizarea sedintelor interne de degustare a produselor noi;
• Realizarea documentatiei pentru produsele noi sau modificate;
• Conducerea procesului de validare a noilor retete testate, ambalaje, ingrediente;

Candidatul ideal:

• Are studii superioare de specialitate;
• Are experienta in productia sau controlul calitatii produselor lactate( minim 3 ani in domeniu);
• Este o persoana disciplinata si orientata spre rezultate;
• Are spirit de echipa, initiativa si dinamism;
• Receptivitate la nou ;
• Este disponibil la deplasari in aria de responsabilitate;
• Cunoaste limba engleza la nivel avansat sau mediu;
• Cunoaste la nivel bun MS Office (Excel, Word) ;
Daca esti interesat de acest job si te consideri potrivit, te rugam sa trimiti CV-ul tau la recrutare@covalact.ro . Pentru orice intrebare legata de job, te rugam sa suni la tel.0742 077 479.
Postul este locat in Sfantu Gheorghe, judetul Covasna.